Results

Round 1
All teams BYE
Round 2
22 March Canberra Raiders 21 – 21 Victoria Thunderbolts GIO Stadium
23 March Newcastle Knights 18 – 24 Penrith Panthers Dudley Oval
23 March South Sydney Rabbitohs 28 – 28 St George Illawarra Dragons Metricon High Performance Centre
23 March Manly Sea Eagles 18 – 40 Sydney Roosters Lottoland
24 March Canterbury Bulldogs 36 – 10 Parramatta Eels ANZ Stadium
24 March Wests Tigers 28 – 28 Warriors Campbelltown Stadium
24 March Cronulla Sharks 34 – 0 North Sydney Bears PointsBet Stadium
Round 3
29 March Canberra Raiders 18 – 14 Newcastle Knights GIO Stadium
29 March Parramatta Eels 12 – 20 Sydney Roosters ANZ Stadium
30 March Penrith Panthers 20 – 22 St George Illawarra Dragons Panthers Stadium
30 March Victoria Thunderbolts 6 – 40 Cronulla Sharks Casey Fields
31 March Manly Sea Eagles 12 – 24 Warriors HE Laybutt Sporting Complex
31 March South Sydney Rabbitohs 30 – 30 North Sydney Bears Metricon High Performance Centre
31 March Wests Tigers 24 – 38 Canterbury Bulldogs Campbelltown Stadium
Round 4
6 April Warriors 14 – 20 Penrith Panthers Mt Smart Stadium
6 April Manly Sea Eagles 10 – 50 South Sydney Rabbitohs HE Laybutt Sporting Complex
6 April Victoria Thunderbolts 10 – 34 Wests Tigers Haines Drive Reserve
6 April Parramatta Eels 4 – 38 Cronulla Sharks McCredie Park
6 April Newcastle Knights 26 – 6 St George Illawarra Dragons St Johns Oval
6 April Canberra Raiders 20 – 22 Sydney Roosters Seiffert Oval
7 April North Sydney Bears 10 – 38 Canterbury Bulldogs North Sydney Oval
Round 5
13 April Warriors 26 – 34 South Sydney Rabbitohs North Harbour Stadium
13 April Victoria Thunderbolts 4 – 72 Penrith Panthers Casey Fields
13 April Newcastle Knights 62 – 6 Manly Sea Eagles McDonald Jones Stadium
13 April St George Illawarra Dragons 30 – 14 Canterbury Bulldogs WIN Stadium
13 April Cronulla Sharks 8 – 6 Sydney Roosters PointsBet Stadium
14 April Canberra Raiders 30 – 12 Parramatta Eels GIO Stadium
14 April Wests Tigers 22 – 14 North Sydney Bears Leichhardt Oval
Round 6
18 April Cronulla Sharks 10 – 50 Penrith Panthers PointsBet Stadium
19 April North Sydney Bears 20 – 40 Newcastle Knights North Sydney Oval
19 April Canterbury Bulldogs 6 – 22 South Sydney Rabbitohs ANZ Stadium
19 April Victoria Thunderbolts 10 – 18 Sydney Roosters Gosch’s Paddock
20 April Parramatta Eels 10 – 36 Wests Tigers New Era Stadium
20 April St George Illawarra Dragons 50 – 0 Manly Sea Eagles Michael Cronin Oval
21 April Canberra Raiders 34 – 40 Warriors GIO Stadium
Round 7
26 April North Sydney Bears 4 – 42 St George Illawarra Dragons North Sydney Oval
27 April Newcastle Knights 16 – 16 Parramatta Eels Dudley Oval
27 April Canterbury Bulldogs 42 – 0 Sydney Roosters Belmore Sports Ground
27 April Penrith Panthers 0 – 30 South Sydney Rabbitohs St Marys Stadium
28 April Victoria Thunderbolts 16 – 24  Warriors Haines Drive Reserve
28 April Manly Sea Eagles 4 – 56 Canberra Raiders HE Laybutt Sporting Complex
28 April Wests Tigers 16 – 40 Cronulla Sharks Lidcombe Oval
Round 8
2 May South Sydney Rabbitohs 26 – 12 North Sydney Bears ANZ Stadium
3 May Cronulla Sharks 28 – 4 Victoria Thunderbolts PointsBet Stadium
4 May Canberra Raiders 37 – 12 Penrith Panthers McDonalds Park
4 May Parramatta Eels 22 – 10 St George Illawarra Dragons New Era Stadium
4 May Manly Sea Eagles 16 – 30 Canterbury Bulldogs Lottoland
5 May Warriors 12 – 30 Newcastle Knights Mt Smart Stadium
5 May Sydney Roosters 14 – 12 Wests Tigers North Sydney Oval
Round 9
11 May South Sydney Rabbitohs 58 – 18 Wests Tigers Leichhardt Oval
11 May St George Illawarra Dragons 24 – 4 Victoria Thunderbolts Leichhardt Oval
11 May Penrith Panthers 22 – 14 Parramatta Eels Leichhardt Oval
11 May Cronulla Sharks 36 – 14 Manly Sea Eagles Leichhardt Oval
12 May Sydney Roosters 24 – 30 Warriors North Sydney Oval
12 May Newcastle Knights 32 – 20 Canterbury Bulldogs North Sydney Oval
12 May North Sydney Bears 10 – 44 Canberra Raiders North Sydney Oval
Round 10
All teams BYE
Round 11
All teams BYE
Round 12
1 June Cronulla Sharks 18 – 16 Warriors Henson Park
1 June Penrith Panthers 44 – 10 Manly Sea Eagles Panthers Stadium
1 June Canterbury Bulldogs 16 – 36 Canberra Raiders Belmore Sports Ground
1 June Wests Tigers 14 – 20 St George Illawarra Dragons Leichhardt Oval
2 June Parramatta Eels 31 – 18 South Sydney Rabbitohs Ringrose Park
2 June North Sydney Bears 12 – 44 Sydney Roosters North Sydney Oval
2 June Victoria Thunderbolts 0 – 54 Newcastle Knights Casey Fields
Round 13
8 June Warriors 12 – 12 Victoria Thunderbolts Mt Smart Stadium
8 June South Sydney Rabbitohs 16 – 28 Newcastle Knights Metricon High Performance Centre
8 June Wests Tigers 22 – 0 Canberra Raiders Campbelltown Stadium
8 June North Sydney Bears 16 – 30 Manly Sea Eagles Bon Andrews Oval
8 June Cronulla Sharks 34 – 10 Parramatta Eels PointsBet Stadium
9 June Penrith Panthers 14 – 24 Sydney Roosters Panthers Stadium
10 June Canterbury Bulldogs 22 – 20 St George Illawarra Dragons ANZ Stadium
Round 14
15 June Victoria Thunderbolts 24 – 22 North Sydney Bears Gosch’s Paddock
15 June South Sydney Rabbitohs 23 – 22 Penrith Panthers Metricon High Performance Centre
15 June Canterbury Bulldogs 17 – 16 Sydney Roosters Belmore Sports Ground
15 June Parramatta Eels 32 – 24 Warriors McCredie Park
16 June Manly Sea Eagles 21 – 20 St George Illawarra Dragons Lottoland
16 June Canberra Raiders 24 – 25 Cronulla Sharks Raiders Club
16 June Wests Tigers 6 – 22 Newcastle Knights Campbelltown Stadium
Round 15
22 June Canterbury Bulldogs 30 – 16 Warriors Belmore Sports Ground
22 June St George Illawarra Dragons 29 – 16 Newcastle Knights Ziems Park
22 June Parramatta Eels 22 – 26 Victoria Thunderbolts McCredie Park
22 June Wests Tigers 22 – 24 Penrith Panthers Campbelltown Stadium
23 June South Sydney Rabbitohs 28 – 12 Canberra Raiders Crestwood Oval
23 June North Sydney Bears 14 – 32 Cronulla Sharks Storey Park
23 June Sydney Roosters 16 – 0 Manly Sea Eagles Lottoland
Round 16
29 June St George Illawarra Dragons 16 – 24 Penrith Panthers WIN Stadium
29 June Canterbury Bulldogs 30 – 6 Cronulla Sharks Belmore Sports Ground
29 June Newcastle Knights 52 – 8 Manly Sea Eagles McDonald Jones Stadium
30 June Warriors 26 – 24 North Sydney Bears Mt Smart Stadium
30 June Parramatta Eels 16 – 28 Canberra Raiders Ringrose Park
30 June Sydney Roosters 22 – 10 Victoria Thunderbolts North Sydney Oval
30 June Wests Tigers 38 – 24 South Sydney Rabbitohs Campbelltown Stadium
Round 17
All teams BYE
Round 18
20 July Warriors 16 – 12 Cronulla Sharks Mt Smart Stadium
20 July South Sydney Rabbitohs 36 – 32 Parramatta Eels Metricon High Performance Centre
20 July Penrith Panthers 42 – 12 Newcastle Knights Panthers Stadium
20 July Canberra Raiders 38 – 6 Wests Tigers GIO Stadium
21 July Manly Sea Eagles 20 – 36 North Sydney Bears Lottoland
21 July Victoria Thunderbolts 18 – 18 Canterbury Bulldogs Haines Drive Reserve
21 July Sydney Roosters 24 – 6 St George Illawarra Dragons Leichhardt Oval
Round 19
27 July Warriors 34 – 18 Parramatta Eels North Harbour Stadium
27 July Cronulla Sharks 10 – 12 Canterbury Bulldogs Henson Park
27 July Newcastle Knights 20 – 34 Wests Tigers St Johns Oval
27 July Victoria Thunderbolts 20 – 10 Manly Sea Eagles AAMI Park
28 July Sydney Roosters 42 – 16 North Sydney Bears Henson Park
28 July St George Illawarra Dragons 18 – 28 South Sydney Rabbitohs WIN Stadium
28 July Penrith Panthers 26 – 26 Canberra Raiders Panthers Stadium
Round 20
3 August Warriors 16 – 34 Canberra Raiders North Harbour Stadium
3 August Manly Sea Eagles 14 – 34 Wests Tigers HE Laybutt Sporting Complex
3 August Canterbury Bulldogs 28 – 28 Penrith Panthers Bankwest Stadium
3 August St George Illawarra Dragons 28 – 32 Parramatta Eels Ziems Park
3 August Cronulla Sharks 20 – 20 South Sydney Rabbitohs PointsBet Stadium
4 August Sydney Roosters 12 – 22 Newcastle Knights North Sydney Oval
4 August North Sydney Bears 17 – 16 Victoria Thunderbolts North Sydney Oval
Round 21
9 August Penrith Panthers 4 – 24 Cronulla Sharks Panthers Stadium
10 August Warriors 46 – 6 Manly Sea Eagles Mt Smart Stadium
10 August Parramatta Eels 28 – 24 Newcastle Knights Bankwest Stadium
10 August St George Illawarra Dragons 38 – 16 North Sydney Bears Collegians Sports Centre
10 August Canberra Raiders 16 – 28 Sydney Roosters Seiffert Oval
10 August Canterbury Bulldogs 14 – 24 Wests Tigers Belmore Sports Ground
11 August South Sydney Rabbitohs 64 – 6 Victoria Thunderbolts Central Coast Stadium
Round 22
17 August Newcastle Knights 24 – 10 North Sydney Bears McDonald Jones Stadium
17 August Victoria Thunderbolts 18 – 24 Canberra Raiders AAMI Park
17 August South Sydney Rabbitohs 12 – 18 Canterbury Bulldogs ANZ Stadium
18 August Warriors 28 – 30 Sydney Roosters Mt Smart Stadium
18 August Penrith Panthers 6 – 34 Wests Tigers Panthers Stadium
18 August Manly Sea Eagles 12 – 30 Parramatta Eels HE Laybutt Sporting Complex
18 August Cronulla Sharks 18 – 38 St George Illawarra Dragons PointsBet Stadium
Round 23
22 August Parramatta Eels 28 – 10 Canterbury Bulldogs Bankwest Stadium
24 August Cronulla Sharks 24 – 16 Sydney Roosters PointsBet Stadium
24 August Wests Tigers 28 – 8 Victoria Thunderbolts Campbelltown Stadium
24 August St George Illawarra Dragons 42 – 22 Warriors Netstrata Jubilee Stadium
25 August North Sydney Bears 56 – 6 Penrith Panthers North Sydney Oval
25 August Canberra Raiders 48 – 12 Manly Sea Eagles GIO Stadium
25 August Newcastle Knights 36 – 32 South Sydney Rabbitohs Maitland Sportsground
Round 24
31 August Warriors 22 – 18 Wests Tigers Mt Smart Stadium
31 August Newcastle Knights 0 – 12 Cronulla Sharks McDonald Jones Stadium
31 August St George Illawarra Dragons 26 – 28 Canberra Raiders Ziems Park
31 August South Sydney Rabbitohs 23 – 12 Sydney Roosters Metricon High Performance Centre
31 August Canterbury Bulldogs 42 – 18 Victoria Thunderbolts Belmore Sports Ground
31 August North Sydney Bears 18 – 40 Parramatta Eels North Sydney Oval
1 September Manly Sea Eagles 6 – 42 Penrith Panthers HE Laybutt Sportimg Complex
Advertisements