Results

Teams listed below were squads named during the week of the game, not final team list.

Round 1
11 March Balmain Tigers 28 – 6 Cronulla Sharks Leichhardt Oval
11 March Newcastle Knights 34 – 6 Parramatta Eels EnergyAustralia Stadium
11 March Western Suburbs Magpies 18 – 34 St George Illawarra Dragons Campbelltown Stadium
11 March Manly Sea Eagles 22 – 12 Canberra Raiders Brookvale Oval
12 March South Sydney Rabbitohs 14 – 32 Sydney Roosters Telstra Stadium
12 March Canterbury Bulldogs 24 – 20 Penrith Panthers Belmore Sports Ground
12 March North Sydney Bears 36 – 24 Central Coast Rip TG Millner Field
Round 2
18 March Parramatta Eels 32 – 24 Manly Sea Eagles Cabramatta Sports Ground
18 March Canterbury Bulldogs 34 – 14 Balmain Tigers Leichhardt Oval
18 March Cronulla Sharks 28 – 26 Western Suburbs Magpies Toyota Park
19 March St George Illawarra Dragons 30 – 20 Penrith Panthers WIN Stadium
19 March Canberra Raiders 10 – 52 Newcastle Knights Canberra Stadium
19 March Sydney Roosters 30 – 16 Central Coast Rip Aussie Stadium
19 March North Sydney Bears 32 – 10 South Sydney Rabbitohs TG Millner Field
Round 3
25 March Newcastle Knights 50 – 0 Canterbury Bulldogs EnergyAustralia Stadium
25 March Western Suburbs Magpies 6 – 24 North Sydney Bears Campbelltown Stadium
25 March Central Coast Rip 18 – 50 Balmain Tigers Gatorade Mingara Stadium
25 March Manly Sea Eagles 14 – 32 Cronulla Sharks Brookvale Oval
26 March South Sydney Rabbitohs 6 – 42 St George Illawarra Dragons Telstra Stadium
26 March Sydney Roosters 40 – 4 Canberra Raiders Aussie Stadium
Parramatta Eels BYE
Penrith Panthers BYE
Round 4
31 March Parramatta Eels 52 – 16 Central Coast Rip Parramatta Stadium
1 April Cronulla Sharks 26 – 10 South Sydney Rabbitohs Toyota Park
1 April Manly Sea Eagles 4 – 30 Sydney Roosters Brookvale Oval
1 April Canberra Raiders 14 – 38 Penrith Panthers Canberra Stadium
2 April Balmain Tigers 40 – 8 North Sydney Bears Leichhardt Oval
2 April St George Illawarra Dragons 58 – 16 Canterbury Bulldogs WIN Stadium
2 April Newcastle Knights 42 – 8 Western Suburbs Magpies EnergyAustralia Stadium
Round 5
8 April Western Suburbs Magpies 36 – 16 Central Coast Rip Campbelltown Stadium
8 April Canberra Raiders 44 – 40 Canterbury Bulldogs Seiffert Oval
8 April Balmain Tigers 24 – 20 South Sydney Rabbitohs Leichhardt Oval
8 April St George Illawarra Dragons 18 – 34 Newcastle Knights WIN Stadium
8 April Cronulla Sharks 16 – 30 Sydney Roosters Toyota Park
9 April Parramatta Eels 28 – 26 Penrith Panthers Parramatta Stadium
9 April North Sydney Bears 28 – 32 Manly Sea Eagles North Sydney Oval
Round 6
14 April Sydney Roosters 22 – 12 Parramatta Eels Aussie Stadium
15 April Manly Sea Eagles 22 – 44 St George Illawarra Dragons Brookvale Oval
15 April South Sydney Rabbitohs 16 – 48 Canterbury Bulldogs Redfern Oval
15 April Penrith Panthers 34 – 22 North Sydney Bears Western Weekender Stadium
15 April Canberra Raiders 48 – 4 Central Coast Rip Canberra Stadium
16 April Western Suburbs Magpies 28 – 16 Cronulla Sharks Campbelltown Stadium
16 April Newcastle Knights 22 – 22 Balmain Tigers EnergyAustralia Stadium
Round 7
21 April Parramatta Eels 24 – 26 Western Suburbs Magpies Parramatta Stadium
21 April St George Illawarra Dragons 34 – 22 Sydney Roosters WIN Stadium
22 April Cronulla Sharks 16 – 34 Newcastle Knights Toyota Park
22 April Canterbury Bulldogs 44 – 16 Manly Sea Eagles The Crest Stadium
23 April Central Coast Rip 4 – 76 Penrith Panthers Gatorade Mingara Stadium
Balmain Tigers BYE
Canberra Raiders BYE
North Sydney Bears BYE
South Sydney Rabbitohs BYE
Round 8
28 April Penrith Panthers 27 – 16 Cronulla Sharks CUA Stadium
28 April Central Coast Rip 4 – 66 Sydney Roosters Gatorade Mingara Stadium
29 April Balmain Tigers 48 – 16 Canberra Raiders Leichhardt Oval
29 April Manly Sea Eagles 28 – 28 Parramatta Eels Brookvale Oval
29 April North Sydney Bears 4 – 50 Canterbury Bulldogs North Sydney Oval
30 April South Sydney Rabbitohs 12 – 38 Newcastle Knights Coogee Oval
St George Illawarra Dragons BYE
Western Suburbs Magpies BYE
Round 9
5 May Western Suburbs Magpies 12 – 13 Penrith Panthers Campbelltown Stadium
6 May Parramatta Eels 16 – 30 Canberra Raiders Parramatta Stadium
7 May Newcastle Knights 44 – 6 North Sydney Bears EnergyAustralia Stadium
7 May Balmain Tigers 20 – 14 Manly Sea Eagles Leichhardt Oval
7 May Cronulla Sharks 28 – 18 St George Illawarra Dragons Toyota Park
7 May South Sydney Rabbitohs 52 – 16 Central Coast Rip Coogee Oval
7 May Sydney Roosters 44 – 16 Canterbury Bulldogs Aussie Stadium
Round 10
12 May Canterbury Bulldogs 24 – 6 Parramatta Eels Belmore Sports Ground
13 May St George Illawarra Dragons 46 – 10 Central Coast Rip WIN Stadium
13 May North Sydney Bears 10 – 42 Balmain Tigers North Sydney Oval
14 May Canberra Raiders 49 – 24 Cronulla Sharks Canberra Stadium
14 May Western Suburbs Magpies 18 – 46 Newcastle Knights Campbelltown Stadium
14 May Penrith Panthers 48 – 18 South Sydney Rabbitohs CUA Stadium
Manly Sea Eagles BYE
Sydney Roosters BYE
Round 11
19 May Penrith Panthers 37 – 12 Parramatta Eels CUA Stadium
20 May Balmain Tigers 12 – 22 St George Illawarra Dragons Leichhardt Oval
20 May Central Coast Rip 0 – 36 Western Suburbs Magpies Gatorade Mingara Stadium
20 May Canterbury Bulldogs 50 – 12 Cronulla Sharks Belmore Sports Ground
20 May Manly Sea Eagles 30 – 0 North Sydney Bears Brookvale Oval
20 May Newcastle Knights 26 – 22 Canberra Raiders EnergyAustralia Stadium
21 May Sydney Roosters 52 – 12 South Sydney Rabbitohs Aussie Stadium
Round 12
26 May Newcastle Knights 32 – 24 St George Illawarra Dragons EnergyAustralia Stadium
27 May Central Coast Rip 10 – 58 Manly Sea Eagles Gatorade Mingara Stadium
27 May Cronulla Sharks 34 – 10 Western Suburbs Magpies Toyota Park
28 May Parramatta Eels 24 – 24 Sydney Roosters Parramatta Stadium
28 May South Sydney Rabbitohs 10 – 22 Balmain Tigers Coogee Oval
28 May North Sydney Bears 22 – 30 Canberra Raiders North Sydney Oval
Canterbury Bulldogs BYE
Penrith Panthers BYE
Round 13
2 June St George Illawarra Dragons 18 – 4 Parramatta Eels OKI Jubilee Stadium
3 June Canterbury Bulldogs 12 – 26 Newcastle Knights Belmore Sports Ground
3 June Balmain Tigers 16 – 30 Sydney Roosters Leichhardt Oval
3 June Western Suburbs Magpies 20 – 16 North Sydney Bears Campbelltown Stadium
3 June Canberra Raiders 48 – 6 South Sydney Rabbitohs Canberra Stadium
4 June Penrith Panthers 10 – 16 Manly Sea Eagles CUA Stadium
Central Coast Rip BYE
Cronulla Sharks BYE
Round 14
9 June Manly Sea Eagles 10 – 8 Western Suburbs Magpies Brookvale Oval
9 June South Sydney Rabbitohs 20 – 22 Newcastle Knights Henson Park
10 June Penrith Panthers 14 – 18 St George Illawarra Dragons CUA Stadium
11 June Parramatta Eels 4 – 22 Balmain Tigers Parramatta Stadium
11 June Sydney Roosters 34 – 10 North Sydney Bears Aussie Stadium
11 June Canterbury Bulldogs 24 – 12 Canberra Raiders The Crest Stadium
Cancelled Central Coast Rip Cronulla Sharks Gatorade Mingara Stadium
Round 15
17 June Canterbury Bulldogs 38 – 20 Central Coast Rip Gatorade Mingara Stadium
17 June Balmain Tigers 24 – 14 Canberra Raiders Leichhardt Oval
17 June Western Suburbs Magpies 30 – 22 Sydney Roosters Telstra Stadium
17 June Parramatta Eels 24 – 18 South Sydney Rabbitohs Parramatta Stadium
17 June Cronulla Sharks 6 – 36 Manly Sea Eagles Toyota Park
18 June North Sydney Bears 16 – 46 Penrith Panthers North Sydney Oval
Newcastle Knights BYE
St George Illawarra Dragons BYE
Round 16
24 June Newcastle Knights 50 – 12 Cronulla Sharks EnergyAustralia Stadium
24 June St George Illawarra Dragons 60 – 12 North Sydney Bears WIN Stadium
24 June Penrith Panthers 24 – 10 Western Suburbs Magpies CUA Stadium
25 June Canberra Raiders 12 – 42 Sydney Roosters Canberra Stadium
25 June Manly Sea Eagles 18 – 22 Canterbury Bulldogs Brookvale Oval
25 June South Sydney Rabbitohs 58 – 6 Central Coast Rip Telstra Stadium
Balmain Tigers BYE
Parramatta Eels BYE
Round 17
30 June Manly Sea Eagles 12 – 36 Newcastle Knights Brookvale Oval
30 June Balmain Tigers 7 – 6 Penrith Panthers Leichhardt Oval
1 July Central Coast Rip 4 – 38 St George Illawarra Dragons Gatorade Mingara Stadium
1 July Western Suburbs Magpies 26 – 33 Canterbury Bulldogs Campbelltown Stadium
1 July North Sydney Bears 16 – 40 Cronulla Sharks North Sydney Oval
1 July Canberra Raiders 10 – 28 Parramatta Eels Canberra Stadium
South Sydney Rabbitohs BYE
Sydney Roosters BYE
Round 18
8 July Canterbury Bulldogs 56 – 4 North Sydney Bears Belmore Sports Ground
8 July Western Suburbs Magpies 30 – 6 Central Coast Rip Gatorade Mingara Stadium
8 July Sydney Roosters 20 – 22 Manly Sea Eagles Aussie Stadium
8 July Parramatta Eels 38 – 32 Newcastle Knights Parramatta Stadium
8 July Penrith Panthers 24 – 18 Canberra Raiders CUA Stadium
9 July St George Illawarra Dragons 56 – 10 South Sydney Rabbitohs OKI Jubilee Stadium
9 July Cronulla Sharks 16 – 14 Balmain Tigers Toyota Park
Round 19
14 July St George Illawarra Dragons 26 – 30 Canterbury Bulldogs OKI Jubilee Stadium
15 July South Sydney Rabbitohs 6 – 42 Manly Sea Eagles Telstra Stadium
15 July Penrith Panthers 28 – 26 Parramatta Eels CUA Stadium
16 July Newcastle Knights 52 – 6 Central Coast Rip EnergyAustralia Stadium
16 July Canberra Raiders 14 – 12 Balmain Tigers Canberra Stadium
16 July North Sydney Bears 6 – 38 Western Suburbs Magpies Storey Park
16 July Sydney Roosters 40 – 10 Cronulla Sharks Aussie Stadium
Round 20
21 July Canterbury Bulldogs 18 – 22 Sydney Roosters Belmore Sports Ground
22 July Balmain Tigers 26 – 12 Parramatta Eels Leichhardt Oval
22 July Newcastle Knights 38 – 8 South Sydney Rabbitohs EnergyAustralia Stadium
23 July Manly Sea Eagles 18 – 12 Penrith Panthers Brookvale Oval
23 July Canberra Raiders 32 – 14 St George Illawarra Dragons Canberra Stadium
23 July Central Coast Rip 16 – 16 North Sydney Bears Bill Sohier Park
Cronulla Sharks BYE
Western Suburbs Magpies BYE
Round 21
29 July Cronulla Sharks 16 – 34 Newcastle Knights Toyota Park
29 July South Sydney Rabbitohs 32 – 48 Canberra Raiders Marcellin Fields
29 July Penrith Panthers 82 – 6 Central Coast Rip CUA Stadium
29 July Parramatta Eels 32 – 10 Manly Sea Eagles Parramatta Stadium
30 July St George Illawarra Dragons 45 – 14 Western Suburbs Magpies OKI Jubilee Stadium
30 July Sydney Roosters 32 – 18 Balmain Tigers Aussie Stadium
Canterbury Bulldogs BYE
North Sydney Bears BYE
Round 22
4 August Parramatta Eels 24 – 24 St George Illawarra Dragons Parramatta Stadium
4 August North Sydney Bears 0 – 50 Canterbury Bulldogs North Sydney Oval
4 August Western Suburbs Magpies 14 – 28 Balmain Tigers Campbelltown Stadium
6 August Canberra Raiders 44 – 10 Cronulla Sharks Canberra Stadium
6 August South Sydney Rabbitohs 18 – 36 Penrith Panthers Coogee Oval
6 August Sydney Roosters 16 – 61 Newcastle Knights Bluetongue Stadium
Central Coast Rip BYE
Manly Sea Eagles BYE
Round 23
11 August Newcastle Knights 18 – 32 Manly Sea Eagles EnergyAustralia Stadium
11 August Balmain Tigers 34 – 20 North Sydney Bears Leichhardt Oval
12 August Canterbury Bulldogs 16 – 46 St George Illawarra Dragons Belmore Sports Ground
12 August Central Coast Rip 18 – 36 South Sydney Rabbitohs EDSACC Oval
12 August Cronulla Sharks 40 – 14 Parramatta Eels Toyota Park
12 August Penrith Panthers 48 – 8 Sydney Roosters CUA Stadium
13 August Western Suburbs Magpies 28 – 46 Canberra Raiders Campbelltown Stadium
Round 24
19 August Cronulla Sharks 12 – 34 Penrith Panthers Toyota Park
19 August Canterbury Bulldogs 26 – 28 Western Suburbs Magpies Belmore Sports Ground
20 August Manly Sea Eagles 36 – 16 South Sydney Rabbitohs Brookvale Oval
20 August St George Illawarra Dragons 32 – 26 Balmain Tigers OKI Jubilee Stadium
20 August Sydney Roosters 26 – 20 Parramatta Eels Aussie Stadium
20 August North Sydney Bears 40 – 18 Central Coast Rip North Sydney Oval
Canberra Raiders BYE
Newcastle Knights BYE
Round 25
25 August Manly Sea Eagles 20 – 10 Canterbury Bulldogs Brookvale Oval
26 August Central Coast Rip 12 – 76 Sydney Roosters Gatorade Mingara Stadium
26 August South Sydney Rabbitohs 20 – 30 Western Suburbs Magpies Erskineville Oval
26 August Canberra Raiders 28 – 10 North Sydney Bears Canberra Stadium
26 August St George Illawarra Dragons 43 – 18 Cronulla Sharks WIN Stadium
26 August Newcastle Knights 16 – 48 Penrith Panthers EnergyAustralia Stadium
27 August Parramatta Eels 22 – 38 Balmain Tigers Parramatta Stadium
Round 26
1 September North Sydney Bears 24 – 10 Parramatta Eels North Sydney Oval
1 September Central Coast Rip 6 – 50 Newcastle Knights Gatorade Mingara Stadium
2 September Western Suburbs Magpies 28 – 10 Manly Sea Eagles Campbelltown Stadium
2 September Cronulla Sharks 12 – 20 Canberra Raiders Toyota Park
2 September Sydney Roosters 28 – 20 St George Illawarra Dragons Sydney Cricket Ground
2 September Balmain Tigers 52 – 16 South Sydney Rabbitohs Leichhardt Oval
2 September Penrith Panthers 20 – 24 Canterbury Bulldogs CUA Stadium