Results

Round 1
12 March Penrith Panthers 19 – 18 Newcastle Knights Penrith Stadium
12 March Canterbury Bulldogs 18 – 22 Parramatta Eels Belmore Sports Ground
12 March Balmain Tigers 17 – 16 Cronulla Sharks Leichhardt Oval
14 March St George Dragons 34 – 18 Canberra Raiders OKI Jubilee Stadium
14 March Western Suburbs Magpies 20 – 26 Manly Sea Eagles Campbelltown Stadium
14 March Sydney Roosters 36 – 26 South Sydney Rabbitohs Aussie Stadium
14 March North Sydney Bears 16 – 34 Illawarra Steelers North Sydney Oval
Central Coast Rip BYE
Round 2
19 March Canberra Raiders 16 – 24 Penrith Panthers Canberra Stadium
20 March Illawarra Steelers 20 – 20 Parramatta Eels OKI Jubilee Stadium
20 March Central Coast Rip 26 – 40 Newcastle Knights Mingara Sports Complex
20 March Balmain Tigers 10 – 14 North Sydney Bears Leichhardt Oval
20 March Manly Sea Eagles 20 – 36 Sydney Roosters Brookvale Oval
20 March Canterbury Bulldogs 24 – 16 Cronulla Sharks Sydney Showground
21 March South Sydney Rabbitohs 36 – 20 Western Suburbs Magpies Aussie Stadium
St George Dragons BYE
Round 3
26 March Sydney Roosters 34 – 10 Canterbury Bulldogs Aussie Stadium
27 March North Sydney Bears 10 – 16 Canberra Raiders Leichhardt Oval
27 March Cronulla Sharks 40 – 0 Manly Sea Eagles Toyota Park
27 March St George Dragons 48 – 12 Central Coast Rip OKI Jubilee Stadium
27 March Parramatta Eels 28 – 16 Newcastle Knights Parramatta Stadium
27 March South Sydney Rabbitohs 28 – 26 Illawarra Steelers Redfern Oval
28 March Western Suburbs Magpies 16 – 30 Balmain Tigers Campbelltown Stadium
Penrith Panthers BYE
Round 4
2 April Penrith Panthers 14 – 18 Sydney Roosters Telstra Stadium
3 April South Sydney Rabbitohs 32 – 6 Cronulla Sharks Redfern Oval
3 April Central Coast Rip 16 – 58 St George Dragons Mingara Sports Complex
3 April Canberra Raiders 0 – 52 Parramatta Eels Canberra Stadium
4 April Manly Sea Eagles 16 – 24 North Sydney Bears Brookvale Oval
4 April Illawarra Steelers 28 – 20 Newcastle Knights WIN Stadium
4 April Western Suburbs Magpies 20 – 4 Canterbury Bulldogs Campbelltown Stadium
Balmain Tigers BYE
Round 5
9 April Balmain Tigers 22 – 28 St George Dragons Leichhardt Oval
9 April Sydney Roosters 38 – 12 Western Suburbs Magpies Aussie Stadium
9 April Canterbury Bulldogs 14 – 10 Manly Sea Eagles Belmore Sports Ground
9 April Newcastle Knights 46 – 24 Illawarra Steelers EnergyAustralia Stadium
10 April Cronulla Sharks 26 – 6 North Sydney Bears Toyota Park
11 April Penrith Panthers 44 – 12 Central Coast Rip Penrith Stadium
12 April Parramatta Eels 32 – 16 South Sydney Rabbitohs Parramatta Stadium
Canberra Raiders BYE
Round 6
16 April Central Coast Rip 18 – 22 South Sydney Rabbitohs Mingara Sports Complex
17 April Cronulla Sharks 24 – 32 Canberra Raiders Toyota Park
17 April St George Dragons 10 – 40 Western Suburbs Magpies OKI Jubilee Stadium
18 April Illawarra Steelers 30 – 10 Penrith Panthers WIN Stadium
18 April Manly Sea Eagles 19 – 44 Parramatta Eels Brookvale Oval
18 April Newcastle Knights 0 – 32 Sydney Roosters EnergyAustralia Stadium
18 April North Sydney Bears 16 – 20 Canterbury Bulldogs North Sydney Oval
Balmain Tigers BYE
Round 7
23 April Penrith Panthers 28 – 22 Illawarra Steelers Penrith Stadium
24 April South Sydney Rabbitohs 30 – 44 Canterbury Bulldogs Aussie Stadium
24 April Balmain Tigers 28 – 20 Manly Sea Eagles Leichhardt Oval
24 April St George Dragons 20 – 64 Sydney Roosters Aussie Stadium
24 April North Sydney Bears 30 – 16 Western Suburbs Magpies North Sydney Oval
24 April Parramatta Eels 32 – 22 Cronulla Sharks Canberra Stadium
24 April Canberra Raiders 24 – 26 Newcastle Knights Canberra Stadium
24 April Central Coast Rip BYE
Round 8
30 April Canterbury Bulldogs 30 – 18 Balmain Tigers Telstra Stadium
30 April Sydney Roosters 60 – 18 Canberra Raiders Aussie Stadium
30 April Newcastle Knights 28 – 28 South Sydney Rabbitohs EnergyAustralia Stadium
30 April St George Dragons 18 – 38 Manly Sea Eagles Forestville Oval
30 April Parramatta Eels 66 – 4 Central Coast Rip Parramatta Stadium
30 April Cronulla Sharks 40 – 20 Illawarra Steelers Toyota Park
30 April Penrith Panthers 40 – 4 Western Suburbs Magpies Western Weekender Stadium
North Sydney Bears BYE
Round 9
7 May Newcastle Knights 22 – 36 Canterbury Bulldogs EnergyAustralia Stadium
7 May Sydney Roosters 40 – 34 Balmain Tigers Aussie Stadium
7 May Manly Sea Eagles 24 – 20 Illawarra Steelers Brookvale Oval
7 May Canberra Raiders 64 – 8 Western Suburbs Magpies Canberra Stadium
7 May Central Coast Rip 12 – 42 North Sydney Bears Mingara Sports Complex
7 May Cronulla Sharks 26 – 2 St George Dragons Toyota Park
7 May Penrith Panthers 24 – 30 South Sydney Rabbitohs Western Weekender Stadium
Parramatta Eels BYE
Round 10
15 May St George Dragons 20 – 34 Penrith Panthers OKI Jubilee Stadium
15 May Balmain Tigers 46 – 24 Newcastle Knights Leichhardt Oval
15 May Illawarra Steelers 16 – 56 Canterbury Bulldogs WIN Stadium
15 May Cronulla Sharks 8 – 14 Sydney Roosters Toyota Park
15 May South Sydney Rabbitohs 52 – 22 Central Coast Rip Express Advocate Stadium
16 May Western Suburbs Magpies 42 – 12 Canberra Raiders Campbelltown Stadium
16 May Parramatta Eels 38 – 22 North Sydney Bears Parramatta Stadium
BYE
Round 11
21 May Parramatta Eels 34 – 30 St George Dragons Parramatta Stadium
21 May Sydney Roosters 22 – 20 Illawarra Steelers Leichhardt Oval
22 May Central Coast Rip 36 – 26 Canberra Raiders Mingara Sports Complex
22 May Canterbury Bulldogs 20 – 28 Balmain Tigers Express Advocate Stadium
23 May South Sydney Rabbitohs 16 – 17 North Sydney Bears Aussie Stadium
23 May Manly Sea Eagles 8 – 16 Cronulla Sharks Brookvale Oval
23 May Western Suburbs Magpies 34 – 16 Penrith Panthers Campbelltown Stadium
Newcastle Knights BYE
Round 12
28 May Illawarra Steelers 42 – 10 St George Dragons WIN Stadium
28 May Sydney Roosters 27 – 20 North Sydney Bears North Sydney Oval
29 May Cronulla Sharks 18 – 17 South Sydney Rabbitohs Toyota Park
29 May Newcastle Knights 76 – 6 Central Coast Rip EnergyAustralia Stadium
29 May Canberra Raiders 6 – 28 Manly Sea Eagles Canberra Stadium
30 May Balmain Tigers 32 – 28 Parramatta Eels Leichhardt Oval
30 May Penrith Panthers 32 – 22 Canterbury Bulldogs Penrith Stadium
Western Suburbs Magpies BYE
Round 13
4 June Western Suburbs Magpies 16 – 32 Cronulla Sharks Campbelltown Stadium
5 June Canberra Raiders 46 – 18 St George Dragons Kippax Oval
5 June Central Coast Rip 22 – 52 Balmain Tigers Mingara Sports Complex
5 June Canterbury Bulldogs 14 – 56 Sydney Roosters Jim Begnall Oval
5 June Newcastle Knights 28 – 28 Parramatta Eels EnergyAustralia Stadium
5 June Illawarra Steelers 46 – 8 North Sydney Bears WIN Stadium
6 June Manly Sea Eagles 12 – 40 Penrith Panthers Brookvale Oval
South Sydney Rabbitohs BYE
Round 14
11 June Penrith Panthers 38 – 30 St George Dragons Penrith Stadium
11 June North Sydney Bears 36 – 14 Newcastle Knights North Sydney Oval
11 June Balmain Tigers 42 – 20 Illawarra Steelers Leichhardt Oval
12 June Central Coast Rip 6 – 46 Western Suburbs Magpies Mingara Sports Complex
12 June Canberra Raiders 18 – 20 Cronulla Sharks Canberra Stadium
12 June South Sydney Rabbitohs 32 – 20 Canterbury Bulldogs Aussie Stadium
13 June Parramatta Eels 40 – 18 Manly Sea Eagles Parramatta Stadium
BYE
Round 15
18 June Sydney Roosters 46 – 22 Newcastle Knights Aussie Stadium
19 June North Sydney Bears 44 – 6 Central Coast Rip North Sydney Oval
19 June Canterbury Bulldogs 36 – 18 Canberra Raiders Express Advocate Stadium
19 June Manly Sea Eagles 29 – 24 South Sydney Rabbitohs Brookvale Oval
19 June Parramatta Eels 40 – 18 Illawarra Steelers Parramatta Stadium
20 June Cronulla Sharks 12 – 24 Penrith Panthers Toyota Park
20 June St George Dragons 10 – 34 Balmain Tigers OKI Jubilee Stadium
Western Suburbs Magpies BYE
Round 16
25 June Western Suburbs Magpies 12 – 34 Sydney Roosters Campbelltown Stadium
25 June Illawarra Steelers 24 – 18 Cronulla Sharks WIN Stadium
26 June Canberra Raiders 52 – 24 Central Coast Rip Seiffert Oval
26 June Penrith Panthers 28 – 18 Parramatta Eels Penrith Stadium
27 June Newcastle Knights 56 – 18 Manly Sea Eagles EnergyAustralia Stadium
27 June South Sydney Rabbitohs 32 – 18 St George Dragons Sydney Cricket Ground
27 June North Sydney Bears 16 – 22 Balmain Tigers North Sydney Oval
Canterbury Bulldogs BYE
Round 17
3 July St George Dragons 22 – 20 Illawarra Steelers OKI Jubilee Stadium
3 July Central Coast Rip 28 – 36 Penrith Panthers Mingara Sports Complex
3 July Sydney Roosters 65 – 0 North Sydney Bears Express Advocate Stadium
3 July Canberra Raiders 20 – 28 Balmain Tigers Canberra Stadium
4 July Newcastle Knights 18 – 30 Cronulla Sharks EnergyAustralia Stadium
4 July Manly Sea Eagles 18 – 32 Canterbury Bulldogs Brookvale Oval
4 July Western Suburbs Magpies 12 – 20 South Sydney Rabbitohs Campbelltown Stadium
Parramatta Eels BYE
Round 18
9 July Illawarra Steelers 16 – 20 Western Suburbs Magpies WIN Stadium
10 July St George Dragons 36 – 16 Parramatta Eels OKI Jubilee Stadium
10 July Canberra Raiders 36 – 12 North Sydney Bears Canberra Stadium
10 July Cronulla Sharks 30 – 0 Newcastle Knights Toyota Park
11 July Manly Sea Eagles 14 – 16 Balmain Tigers Brookvale Oval
11 July South Sydney Rabbitohs 8 – 22 Penrith Panthers Aussie Stadium
11 July Canterbury Bulldogs 38 – 22 Central Coast Rip Sydney Showground
Sydney Roosters BYE
Round 19
17 July Sydney Roosters 42 – 18 St George Dragons Belmore Sports Ground
17 July South Sydney Rabbitohs 22 – 16 Parramatta Eels Redfern Oval
17 July Manly Sea Eagles 28 – 16 Western Suburbs Magpies Brookvale Oval
17 July Canterbury Bulldogs 36 – 12 Illawarra Steelers Belmore Sports Ground
17 July Penrith Panthers 42 – 14 Canberra Raiders Penrith Stadium
17 July Balmain Tigers 22 – 24 Central Coast Rip Leichhardt Oval
18 July Newcastle Knights 17 – 14 North Sydney Bears EnergyAustralia Stadium
Cronulla Sharks BYE
Round 20
23 July Western Suburbs Magpies 18 – 64 Canterbury Bulldogs Campbelltown Stadium
24 July Central Coast Rip 24 – 10 Manly Sea Eagles Mingara Sports Complex
24 July North Sydney Bears 32 – 20 Parramatta Eels North Sydney Oval
24 July South Sydney Rabbitohs 16 – 38 Sydney Roosters Aussie Stadium
25 July St George Dragons 16 – 16 Cronulla Sharks OKI Jubilee Stadium
25 July Canberra Raiders 36 – 12 Balmain Tigers Canberra Stadium
Illawarra Steelers BYE
Newcastle Knights BYE
Penrith Panthers BYE
Round 21
30 July Central Coast Rip 10 – 50 Sydney Roosters Mingara Sports Complex
31 July Canterbury Bulldogs 7 – 6 Penrith Panthers Belmore Sports Ground
31 July North Sydney Bears 33 – 22 St George Dragons North Sydney Oval
31 July Cronulla Sharks 48 – 12 Western Suburbs Magpies Toyota Park
31 July Parramatta Eels 4 – 26 Balmain Tigers Parramatta Stadium
1 August Manly Sea Eagles 24 – 34 Illawarra Steelers Brookvale Oval
1 August South Sydney Rabbitohs 26 – 22 Newcastle Knights Coogee Oval
Canberra Raiders BYE
Round 22
6 August Illawarra Steelers 14 – 18 Western Suburbs Magpies WIN Stadium
6 August Central Coast Rip 6 – 52 Parramatta Eels Mingara Sports Complex
7 August Sydney Roosters 22 – 6 Cronulla Sharks Henson Park
7 August Newcastle Knights 30 – 30 Canberra Raiders EnergyAustralia Stadium
7 August Penrith Panthers 52 – 20 Manly Sea Eagles Penrith Stadium
8 August Balmain Tigers 32 – 22 South Sydney Rabbitohs Leichhardt Oval
8 August Canterbury Bulldogs 36 – 18 St George Dragons Sydney Showground
North Sydney Bears BYE
Round 23
13 August Sydney Roosters 80 – 12 Penrith Panthers Leichhardt Oval
13 August Balmain Tigers 16 – 40 Western Suburbs Magpies Leichhardt Oval
14 August North Sydney Bears 34 – 10 South Sydney Rabbitohs TG Millner Field
14 August Cronulla Sharks 34 – 32 Parramatta Eels Toyota Park
14 August Illawarra Steelers 44 – 18 Central Coast Rip WIN Stadium
15 August Canberra Raiders 36 – 38 Canterbury Bulldogs Canberra Stadium
15 August Manly Sea Eagles 16 – 30 Newcastle Knights Brookvale Oval
St George Dragons BYE
Round 24
20 August Newcastle Knights 50 – 36 St George Dragons EnergyAustralia Stadium
20 August Illawarra Steelers 22 – 0 Balmain Tigers WIN Stadium
21 August Central Coast Rip 18 – 64 Canterbury Bulldogs Mingara Sports Complex
21 August Parramatta Eels 18 – 22 Western Suburbs Magpies Parramatta Stadium
21 August Penrith Panthers 12 – 20 North Sydney Bears Penrith Stadium
22 August Canberra Raiders 16 – 50 Sydney Roosters Canberra Stadium
22 August South Sydney Rabbitohs 34 – 22 Manly Sea Eagles North Sydney Oval
Cronulla Sharks BYE
Round 25
28 August Balmain Tigers 10 – 22 Sydney Roosters Leichhardt Oval
28 August Illawarra Steelers 36 – 12 Canberra Raiders WIN Stadium
28 August Canterbury Bulldogs 28 – 36 North Sydney Bears Belmore Sports Ground
28 August Parramatta Eels 26 – 22 Penrith Panthers Parramatta Stadium
28 August Cronulla Sharks 70 – 0 Central Coast Rip Toyota Park
29 August St George Dragons 52 – 24 Manly Sea Eagles OKI Jubilee Stadium
29 August Western Suburbs Magpies 38 – 28 Newcastle Knights Campbelltown Stadium
South Sydney Rabbitohs BYE
Round 26
4 September St George Dragons 40 – 34 Newcastle Knights EnergyAustralia Stadium
4 September Penrith Panthers 18 – 22 Balmain Tigers Windsor Sporting Complex
4 September Canberra Raiders 30 – 36 South Sydney Rabbitohs Canberra Stadium
5 September Sydney Roosters 51 – 14 Parramatta Eels Aussie Stadium
5 September North Sydney Bears 16 – 46 Cronulla Sharks North Sydney Oval
5 September Western Suburbs Magpies 46 – 20 Central Coast Rip Campbelltown Stadium
Canterbury Bulldogs BYE
Illawarra Steelers BYE
Manly Sea Eagles BYE