Results

Round 1
1 March Balmain Tigers 14 – 20 Western Suburbs Magpies Leichhardt Oval
1 March Manly Sea Eagles 16 – 30 Illawarra Steelers Brookvale Oval
1 March South Sydney Rabbitohs 12 – 66 Canterbury Bulldogs Redfern Oval
1 March Sydney Roosters 32 – 20 Canberra Raiders Henson Park
1 March Parramatta Eels 22 – 24 Cronulla Sharks Cabramatta Oval
1 March North Sydney Bears 34 – 18 St George Dragons North Sydney Oval
1 March Central Coast Rip 6 – 58 Penrith Panthers Express Advocate Stadium
Newcastle Knights BYE
Round 2
7 March Illawarra Steelers 22 – 26 Canterbury Bulldogs WIN Stadium
8 March South Sydney Rabbitohs 24 – 38 Western Suburbs Magpies Redfern Oval
8 March Manly Sea Eagles 28 – 14 Canberra Raiders Brookvale Oval
8 March Cronulla Sharks 32 – 10 North Sydney Bears Toyota Park
8 March Newcastle Knights 54 – 4 St George Dragons Lyall Peacock Field
8 March Penrith Panthers 0 – 36 Parramatta Eels Penrith Stadium
Balmain Tigers BYE
Central Coast Rip BYE
Sydney Roosters BYE
Round 3
15 March St George Dragons 24 – 28 Balmain Tigers Jubilee Oval
15 March Western Suburbs Magpies 24 – 38 Canterbury Bulldogs Campbelltown Sports Stadium
15 March Newcastle Knights 32 – 4 North Sydney Bears Lyall Peacock Field
15 March Canberra Raiders 90 – 0 Central Coast Rip West Belconnen Oval
15 March Parramatta Eels 28 – 18 Sydney Roosters Cabramatta Oval
16 March Cronulla Sharks 32 – 18 South Sydney Rabbitohs Toyota Park
16 March Penrith Panthers 14 – 28 Illawarra Steelers Penrith Stadium
Manly Sea Eagles BYE
Round 4
22 March Canterbury Bulldogs 14 – 36 Cronulla Sharks Belmore Sports Ground
22 March Manly Sea Eagles 46 – 6 Central Coast Rip Brookvale Oval
22 March Western Suburbs Magpies 28 – 10 Penrith Panthers Campbelltown Sports Stadium
22 March Sydney Roosters 16 – 34 Newcastle Knights Henson Park
22 March Parramatta Eels 30 – 10 St George Dragons Cabramatta Oval
22 March Canberra Raiders 22 – 18 Balmain Tigers West Belconnen Oval
Illawarra Steelers BYE
North Sydney Bears BYE
South Sydney Rabbitohs BYE
Round 5
28 March Cronulla Sharks 20 – 6 Illawarra Steelers Toyota Park
29 March Canterbury Bulldogs 28 – 24 Balmain Tigers Belmore Sports Ground
29 March Newcastle Knights 32 – 12 Parramatta Eels Lyall Peacock Field
29 March Penrith Panthers 48 – 22 Sydney Roosters Penrith Stadium
29 March Central Coast Rip 12 – 60 South Sydney Rabbitohs Express Advocate Stadium
29 March St George Dragons 24 – 24 Canberra Raiders Jubilee Oval
30 March North Sydney Bears 24 – 32 Manly Sea Eagles North Sydney Oval
Western Suburbs Magpies BYE
Round 6
5 April South Sydney Rabbitohs 30 – 16 North Sydney Bears Redfern Oval
5 April Balmain Tigers 40 – 10 Manly Sea Eagles Leichhardt Oval
5 April Western Suburbs Magpies 18 – 16 Newcastle Knights Campbelltown Sports Stadium
5 April Central Coast Rip 6 – 62 Illawarra Steelers Express Advocate Stadium
5 April Canberra Raiders 36 – 20 Penrith Panthers Northbourne Oval
5 April Cronulla Sharks 48 – 12 Sydney Roosters Toyota Park
Canterbury Bulldogs BYE
Parramatta Eels BYE
St George Dragons BYE
Round 7
12 April Sydney Roosters 52 – 20 Central Coast Rip Henson Park
12 April Cronulla Sharks 16 – 33 Western Suburbs Magpies Toyota Park
12 April Balmain Tigers 38 – 34 South Sydney Rabbitohs Leichhardt Oval
12 April Canterbury Bulldogs 60 – 16 Newcastle Knights Belmore Sports Ground
12 April Manly Sea Eagles 12 – 40 St George Dragons Brookvale Oval
12 April Canberra Raiders 24 – 26 Parramatta Eels Canberra Stadium
13 April Illawarra Steelers 22 – 16 North Sydney Bears WIN Stadium
Penrith Panthers BYE
Round 8
19 April St George Dragons 0 – 28 Canterbury Bulldogs Jubilee Oval
19 April Western Suburbs Magpies 34 – 30 Manly Sea Eagles Campbelltown Sports Stadium
19 April Parramatta Eels 10 – 34 Balmain Tigers Cabramatta Oval
19 April Illawarra Steelers 22 – 24 Sydney Roosters WIN Stadium
19 April Penrith Panthers 28 – 32 South Sydney Rabbitohs Penrith Stadium
19 April Newcastle Knights 30 – 31 Cronulla Sharks
20 April North Sydney Bears 24 – 4 Central Coast Rip North Sydney Oval
Canberra Raiders BYE
Round 9
26 April South Sydney Rabbitohs 26 – 34 Manly Sea Eagles Redfern Oval
26 April Central Coast Rip 12 – 66 Western Suburbs Magpies Express Advocate Stadium
26 April St George Dragons 26 – 52 Sydney Roosters Henson Park
26 April Balmain Tigers 24 – 24 Newcastle Knights Leichhardt Oval
26 April Illawarra Steelers 22 – 24 Parramatta Eels WIN Stadium
26 April Canterbury Bulldogs 26 – 30 Canberra Raiders Belmore Sports Ground
27 April North Sydney Bears 18 – 20 Penrith Panthers North Sydney Oval
Cronulla Sharks BYE