Results

Round 1
9 March Easts Tigers 22 – 12 Mackay Cutters Langlands Park
9 March Sunshine Coast Falcons 18 – 22 Wynnum Manly Seagulls Sunshine Coast Stadium
9 March Northern Pride 22 – 12 Redcliffe Dolphins Barlow Park
10 March Tweed Heads Seagulls 18 – 14 Western Mustangs Piggabeen Sports Complex
10 March Norths Devils 24 – 24 Burleigh Bears Bishop Park
10 March Souths Logan Magpies 32 – 10 CQ Capras Davies Park
10 March Ipswich Jets 6 – 62 Townsville Blackhawks North Ipswich Reserve
Round 2
16 March Burleigh Bears 42 – 6 Ipswich Jets Pizzey Park
16 March Redcliffe Dolphins 20 – 32 Sunshine Coast Falcons Dolphin Stadium
16 March Mackay Cutters 38 – 12 Souths Logan Magpies BB Print Stadium
16 March Western Mustangs 8 – 54 Northern Pride 1300SMILES Stadium
16 March Norths Devils 22 – 18 Easts Tigers Bishop Park
16 March CQ Capras 6 – 20 Wynnum Manly Seagulls Browne Park
17 March Tweed Heads Seagulls 12 – 24 Townsville Blackhawks Piggabeen Sports Complex
Round 3
23 March Mackay Cutters  38 – 16 CQ Capras  BB Print Stadium 
23 March Ipswich Jets 6 – 40 Easts Tigers North Ipswich Reserve
23 March Northern Pride 14 – 12 Townsville Blackhawks Barlow Park
24 March Burleigh Bears 32 – 12 Tweed Heads Seagulls Pizzey Park
24 March Souths Logan Magpies 26 – 48 Norths Devils Davies Park
24 March Western Mustangs 16 – 46 Sunshine Coast Falcons Gold Park
24 March Wynnum Manly Seagulls 38 – 0 Redcliffe Dolphins BMD Kougari Oval
Round 4
30 March Easts Tigers 44 – 22 Western Mustangs Langlands Park
30 March Ipswich Jets 10 – 24 Northern Pride North Ipswich Reserve
30 March Redcliffe Dolphins 4 – 30 Souths Logan Magpies Dolphin Stadium
30 March CQ Capras 14 – 30 Tweed Heads Seagulls Browne Park
31 March Sunshine Coast Falcons 18 – 21 Norths Devils Sunshine Coast Stadium
31 March Wynnum Manly Seagulls 20 – 14 Mackay Cutters BMD Kougari Oval
31 March Townsville Blackhawks 22 – 14 Burleigh Bears Jack Manski Oval
Round 5
6 April Townsville Blackhawks 20 – 10 Mackay Cutters 1300SMILES Stadium
6 April Redcliffe Dolphins 12 – 14 Ipswich Jets Dolphin Stadium
6 April Sunshine Coast Falcons 10 – 26 Northern Pride Sunshine Coast Stadium
6 April Norths Devils 22 – 10 Western Mustangs Bishop Park
7 April Easts Tigers 14 – 18 CQ Capras Langlands Park
7 April Tweed Heads Seagulls 18 – 18 Wynnum Manly Seagulls Piggabeen Sports Complex
7 April Souths Logan Magpies 18 – 40 Burleigh Bears Davies Park
Round 6
13 April Mackay Cutters 10 – 16 Tweed Heads Seagulls 1300SMILES Stadium
13 April Burleigh Bears 50 – 20 Wynnum Manly Seagulls Pizzey Park
13 April Townsville Blackhawks 40 – 12 Redcliffe Dolphins Jack Manski Oval
13 April Northern Pride 28 – 12 Souths Logan Magpies Barlow Park
13 April CQ Capras 40 – 16 Western Mustangs Alan McIndoe Park
13 April Sunshine Coast Falcons 32 – 10 Easts Tigers Kawana Sports Precinct
13 April Ipswich Jets 16 – 24 Norths Devils North Ipswich Reserve
Round 7
All teams BYE
Round 8
25 April Burleigh Bears 52 – 10 Western Mustangs Pizzey Park
27 April Easts Tigers 30 – 12 Redcliffe Dolphins Langlands Park
27 April Norths Devils 18 – 24 Northern Pride Emerson Park
27 April Townsville Blackhawks 60 – 12 CQ Capras Jack Manski Oval
27 April Sunshine Coast Falcons 26 – 16 Mackay Cutters Sunshine Coast Stadium
28 April Tweed Heads Seagulls 22 – 10 Ipswich Jets Piggabeen Sports Complex
28 April Souths Logan Magpies 14 – 18 Wynnum Manly Seagulls Ron Stark Oval
Round 9
4 May Tweed Heads Seagulls 4 – 34 Norths Devils Piggabeen Sports Complex
4 May Ipswich Jets 16 – 18 CQ Capras Gordon Henry Oval
4 May Western Mustangs 23 – 22 Townsville Blackhawks Gold Park
4 May Redcliffe Dolphins 6 – 50 Burleigh Bears Dolphin Stadium
4 May Mackay Cutters 30 – 18 Northern Pride BB Print Stadium
5 May Wynnum Manly Seagulls 46 – 6 Easts Tigers BMD Kougari Oval
5 May Souths Logan Magpies 16 – 40 Sunshine Coast Falcons Davies Park
Round 10
18 May Easts Tigers 36 – 24 Tweed Heads Seagulls Langlands Park
18 May Western Mustangs 10 – 34 Wynnum Manly Seagulls Gold Park
18 May Norths Devils 19 – 20 Mackay Cutters Bishop Park
18 May Northern Pride 10 – 32 Burleigh Bears Barlow Park
19 May Townsville Blackhawks 18 – 22 Sunshine Coast Falcons Jack Manski Oval
19 May CQ Capras 40 – 6 Redcliffe Dolphins Browne Park
19 May Souths Logan Magpies 38 – 28 Ipswich Jets Davies Park
Round 11
25 May Burleigh Bears 28 – 10 CQ Capras Pizzey Park
25 May Northern Pride 16 – 35 Tweed Heads Seagulls Vico Oval
25 May Townsville Blackhawks 14 – 6 Easts Tigers Jack Manski Oval
25 May Mackay Cutters 32 – 0 Redcliffe Dolphins BB Print Stadium
25 May Ipswich Jets 6 – 38 Sunshine Coast Falcons North Ipswich Reserve
26 May Norths Devils 18 – 34 Wynnum Manly Seagulls Bishop Park
26 May Western Mustangs 10 – 47 Souths Logan Magpies Gold Park
Round 12
31 May Mackay Cutters 26 – 0 Ipswich Jets BB Print Stadium
1 June Easts Tigers 6 – 8 Northern Pride Langlands Park
1 June Wynnum Manly Seagulls 4 – 34 Townsville Blackhawks BMD Kougari Oval
1 June Redcliffe Dolphins 24 – 16 Western Mustangs Dolphin Stadium
2 June CQ Capras 40 – 4 Norths Devils Browne Park
2 June Tweed Heads Seagulls 26 – 16 Souths Logan Magpies Piggabeen Sports Complex
2 June Sunshine Coast Falcons 22 – 23 Burleigh Bears Sunshine Coast Stadium
Round 13
8 June Wynnum Manly Seagulls 36 – 18 Ipswich Jets BMD Kougari Oval
8 June Western Mustangs 6 – 40 Mackay Cutters Gold Park
8 June Northern Pride 8 – 16 CQ Capras Barlow Park
9 June Burleigh Bears 12 – 32 Easts Tigers Pizzey Park
9 June Norths Devils 32 – 20 Redcliffe Dolphins Bishop Park
9 June Tweed Heads Seagulls 30 – 14 Sunshine Coast Falcons Piggabeen Sports Complex
9 June Souths Logan Magpies 12 – 44 Townsville Blackhawks Davies Park
Round 14
All teams BYE
Round 15
29 June Easts Tigers 19 – 8 Norths Devils Langlands Park
29 June Townsville Blackhawks 36 – 10 Tweed Heads Seagulls Jack Manski Oval
29 June Sunshine Coast Falcons 34 – 14 Redcliffe Dolphins Sunshine Coast Stadium
29 June Wynnum Manly Seagulls 28 – 20 CQ Capras BMD Kougari Oval
29 June Ipswich Jets 10 – 22 Burleigh Bears North Ipswich Reserve
30 June Northern Pride 17 – 16 Western Mustangs Barlow Park
30 June Souths Logan Magpies 16 – 44 Mackay Cutters Davies Park
Round 16
5 July Mackay Cutters 12 – 21 Townsville Blackhawks BB Print Stadium
6 July Western Mustangs 26 – 24 Norths Devils Gold Park
6 July CQ Capras 20 – 20 Easts Tigers Browne Park
6 July Northern Pride 0 – 36 Sunshine Coast Falcons Barlow Park
7 July Burleigh Bears 38 – 16 Souths Logan Magpies Pizzey Park
7 July Wynnum Manly Seagulls 34 – 18 Tweed Heads Seagulls BMD Kougari Oval
7 July Ipswich Jets 16 – 16 Redcliffe Dolphins North Ipswich Reserve
Round 17
13 July Townsville Blackhawks 60 – 18 Northern Pride Jack Manski Oval
13 July Redcliffe Dolphins 22 – 34 Wynnum Manly Seagulls Dolphin Stadium
13 July CQ Capras 12 – 34 Mackay Cutters Marley Brown Oval
14 July Tweed Heads Seagulls 16 – 44 Burleigh Bears Piggabeen Sports Complex
14 July Norths Devils 32 – 24 Souths Logan Magpies Bishop Park
14 July Easts Tigers 26 – 26 Ipswich Jets Langlands Park
14 July Sunshine Coast Falcons 58 – 16 Western Mustangs Sunshine Coast Stadium
Round 18
All teams BYE
Round 19
27 July Norths Devils 48 – 10 Ipswich Jets Bishop Park
28 July Souths Logan Magpies 30 – 12 Northern Pride Davies Park
28 July Tweed Heads Seagulls 12 – 16 Mackay Cutters Piggabeen Sports Complex
3 August Easts Tigers 12 – 38 Wynnum Manly Seagulls Langlands Park
3 August Townsville Blackhawks 42 – 6 Western Mustangs Jack Manski Oval
3 August Sunshine Coast Falcons 22 – 16 CQ Capras Sunshine Coast Stadium
4 August Burleigh Bears 46 – 12 Redcliffe Dolphins Pizzey Park
Round 20
10 August Western Mustangs 10 – 58 Burleigh Bears Gold Park
10 August Redcliffe Dolphins 24 – 22 Easts Tigers Dolphin Stadium
10 August CQ Capras 14 – 14 Townsville Blackhawks Browne Park
10 August Northern Pride 24 – 28 Norths Devils Barlow Park
11 August Mackay Cutters 10 – 18 Sunshine Coast Falcons BB Print Stadium
11 August Wynnum Manly Seagulls 64 – 6 Souths Logan Magpies BMD Kougari Oval
11 August Ipswich Jets 24 – 24 Tweed Heads Seagulls North Ipswich Reserve
Round 21
17 August Burleigh Bears 42 – 14 Northern Pride Pizzey Park
17 August Redcliffe Dolphins 26 – 22 CQ Capras Dolphin Stadium
17 August Mackay Cutters 36 – 12 Norths Devils BB Print Stadium
17 August Ipswich Jets 24 – 28 Souths Logan Magpies North Ipswich Reserve
18 August Sunshine Coast Falcons 10 – 28 Townsville Blackhawks Sunshine Coast Stadium
18 August Wynnum Manly Seagulls 72 – 6 Western Mustangs BMD Kougari Oval
18 August Tweed Heads Seagulls 22 – 23 Easts Tigers Piggabeen Sports Complex
Round 22
24 August Western Mustangs 50 – 18 Redcliffe Dolphins Gold Park
24 August Townsville Blackhawks 32 – 4 Wynnum Manly Seagulls Jack Manski Oval
24 August Norths Devils 44 – 14 CQ Capras Bishop Park
24 August Ipswich Jets 12 – 46 Mackay Cutters North Ipswich Reserve
24 August Northern Pride 14 – 34 Easts Tigers Barlow Park
25 August Burleigh Bears 20 – 28 Sunshine Coast Falcons Pizzey Park
25 August Souths Logan Magpies 12 – 40 Tweed Heads Seagulls Davies Park
Round 23
31 August Easts Tigers 14 – 34 Townsville Blackhawks Langlands Park
31 August Tweed Heads Seagulls 36 – 10 Northern Pride Piggabeen Sports Complex
31 August Redcliffe Dolphins 22 – 46 Mackay Cutters Dolphin Stadium
31 August CQ Capras 10 – 26 Burleigh Bears Browne Park
1 September Wynnum Manly Seagulls 54 – 22 Norths Devils BMD Kougari Oval
1 September Souths Logan Magpies 36 – 18 Western Mustangs Davies Park
1 September Sunshine Coast Falcons 52 – 0 Ipswich Jets Sunshine Coast Stadium
Advertisements